Tatuaż tymczasowy

W czasach egipskich odkryto pierwsze malunki w kształcie kresek i kropek, które uznano za tatuaż - najstarszy sposób na zdobienie ciała. Oprócz funkcji dekoracyjnej miał znaczenie rytualne. W większości kultur nie cieszył się uznaniem gdyż tatuaż pełnił role klasyfikacji w subkulturze (np. więziennej). Pod koniec XX wieku tatuaż przestał być tabu, stał się popularną ozdobą ciała. Zaczęto mówić o sztuce tatuowania. Obecnie jest modą, sztuką przez którą można wyrazić siebie. Wszystko zaczęło się od hinduskiego obyczaju zdobienia ciała tatuażem tymczasowym. Sławne osoby z dumą prezentowały takie malowidła w świetle reflektorów i kamer. Narodziła się nowa moda. Różnorodność wzorów (motywów) przyprawia o zawrót głowy. Aktualnie studia oferują różnorodne wzory takie jak czarno-białe, kolorowe, tribale, celtyckie, japońskie, chińskie, itp.

Alternatywą dla tatuażu tradycyjnego, trwałego jest tatuaż tymczasowy wykonany z henny, jagua, tatuaż brokatowy, body painting (farby do ciała), airbrush, kalkomania, itp. Tatuaże te są idealne na imprezę czy na plażę, bo po krótkim czasie można je bez kłopotu usunąć.

Zastanawiasz się nad tatuażem, ale nie wiesz czy jest to właściwa decyzja na całe życie? Jednego dnia chcesz mieć tatuaż, a drugiego dajesz sobie z tym spokój? Chcesz zaskoczyć znajomych na imprezie? Chcesz zasłonić bliznę i pokazać się na plaży? Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji jest zrobienie sobie tatuażu tymczasowego.

- Tatuaż z henny, z jagua – za pomocą henny lub jagua barwi się naskórek, a nie wprowadza go w skórę. Taki tatuaż znika sam po 2 - 3 tygodniach.

- Tatuaż brokatowy - utrzymuje się do tygodnia, bardzo się błyszczy, efektownie ozdabia ciało. Polecany przed imprezą, wyjazdem, wakacjami, na zabawę sylwestrową, karnawał. Przeogromne możliwości, a dobór kolorów czyni go bardzo ciekawym i oryginalnym dodatkiem. Odporny na wodę utrzymuje się około od 7-14 dni. Przeciwwskazań brak. Dostępny praktycznie w każdym kolorze, poczynając od białego, srebrnego, złotego aż po brązowy i czarny. Wielokolorowy, ale ciekawie wyglądający również w kolorze czarnym. Idealny kamuflaż, a przy tym i ozdoba. Jest piękną ozdobą ciała a zarazem może być świetnym uzupełnieniem każdej sukni czy makijażu. Może być namalowany u dorosłych i u dzieci.