PIELEGNACJA CIALA

Piercing
Do wykonania piercingu używamy wyłącznie igieł jednorazowych, wszystkie akcesoria, jak cęgi, kolczyki, są najpierw profesjonalnie sterylizowane. Zapewniamy naszym Klientkom pełen komfort i higienę. Piercing wykonuje osoba posiadająca uprawnienia. Osoby, które nie ukończyły 18 lat, muszą przyjść z prawnym opiekunem.

Elektrostymulacja
Elektryczne stymulatory mięśni (EMS) są stosowane od wielu lat w kosmetyce w celu zmniejszenia obwodu, redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu oraz do niechirurgicznego liftingu twarzy. Urządzenia EMS stosowane są również jako urządzenia masujące.

Elektryczna stymulacja mięśni inaczej elektrostymulacja (EMS) jest to technika polegająca na wysyłaniu prądu elektrycznego do mięśni i tkanki tłuszczowej. Urządzenie EMS stymuluje wysyłanie przez mózg impulsów do motorycznego punktu mięśni, które sprawiają, że mięsień kurczy się i rozciąga. Na tych punktach umieszcza się elektrody. Gdy przez elektrody płynie łagodny prąd mięśnie pracują. Elektrostymulacja korzysta z zewnętrznego źródła energii aby stymulować mięśnie. Prąd jest wysyłany przez elektrody przytwierdzone do ciała, co powoduje wymuszoną akcję mięśni.

Efekty:

- zmniejszenie obwodu ciała,
- poprawa krążenia krwi i limfy,
- pobudzenie mięśni,
- redukcja tkanki tłuszczowej,
- przywrócenie pracy mięśni, np. po wylewie,
- Masaż klasyczny

Czas trwania masażu to 60 min.

Masaż klasyczny
Masażem klasycznym nazywamy zespół różnych zabiegów manualnych, które w sposób mechaniczny, przez powierzchnię ciała działa na organizm. W zależności od formy – intensywności może być leczniczy, relaksacyjny, pobudzający. Polega na mechanicznym drażnieniu tkanek, wywierając wpływ na organizm. Do masażu klasycznego należą zabiegi, które mają na celu poprawienie psychofizycznego stanu pacjenta. Masaż klasyczny charakteryzuję się 8 technikami wykonywanymi w odpowiedniej kolejności:

- głaskanie, - rozcieranie, - wyciskanie, - ugniatanie, - uderzanie (oklepywanie), - wstrząsanie, - wibracja, - ruchy bierne.

W czasie masażu odprężamy się i relaksujemy. Odpręża się też nasze ciało, miejsca pełne napięcia i bólu zostają rozprężone. Regularne stosowanie masażu polepsza samopoczucie, koryguje istniejące zmiany układu kostnego, po masażu odczuwamy mniejsze napięcie w kręgosłupie, plecach i karku. Masaż klasyczny poprawia wygląd skóry, jest ona lepiej dotleniona i ukrwiona.

Masaż działa:

- Przeciwbólowo,
- polepsza odżywianie tkanek,
- regeneruje mięśnie,
- reguluje napięcie mięśniowe,
- zwiększa elastyczność i sprężystość mięśni,
- zmniejsza tkankę tłuszczową,
- ujędrnia i uelastycznia skórę,
- przyspiesza przemianę materii,
- uaktywnia przepływ krwi i limfypozytywnie oddziałuje na układ nerwowy, zmniejszając wszelkiego rodzaju napięcia nerwowe,
- pobudza i usprawnia pracę układu krążenia,
- wspomaga układ limfatyczny

Przeciwwskazania:

- Ciąża i menstruacja, - Zmiany skórne (rozsiane i ropne), - Nowotwory (onkologiczny masaż limfatyczny), - Krwawienia, krwotoki lub możliwość ich wystąpienia, - Hemofilia, - Żylaki, - Skaza naczyniowa, - Nadciśnienie, - Miażdżyca, - Choroby o podłożu bakteryjnym, wirusowym i pasożytniczym,, - Wysoka temperatura ciała (39°C)

Masaż relaksacyjny
Masaż relaksacyjny - Jest to specyficzne połączenie masażu klasycznego i energetycznego. Jego celem jest pełna relaksacja i wyciszenie osoby masowanej. Stosuje się przede wszystkim techniki rozluźniające. Czynnikiem sprzyjającym relaksacji będzie wyciszająca muzyka. Jest delikatnym masażem, z tego powodu ruchy wykonywane przez masażystę są spokojne, powolne, rytmiczne, łagodne a ich zadaniem jest uspokoić duszę i ciało. Podczas masażu pobudza się również mięśnie, skórę i układ krążenia, a zarazem wspaniale oddziałuje na układ nerwowy. Masaż taki równoważy wysyłane przez ciało negatywne reakcje na długotrwały stres, likwiduje mimowolne napięcie mięśni, przywraca prawidłowy rytm serca, właściwe krążenie i ciśnienie krwi, a nawet pomaga w walce z bezsennością.

Wskazania do masażu relaksującego:

- stany nerwicowe, lękowe - nadpobudliwość nerwowa - długotrwały stres - bezsenność - ogólne złe samopoczucie - nadciśnienie

Czas trwania masażu to 60 min.

Masaż aromaterapeutyczny
Masaż aromaterapeutyczny jest połączeniem masażu z przyjemną i skuteczna metodą usuwania dolegliwości przy użyciu naturalnych roślinnych olejków eterycznych, czyli z aromaterapią. Jest to masaż całego ciała i/lub w zależności od celu zabiegu masaż miejscowy. We wszystkich przypadkach do masażu stosuje się mieszaniny olejków rozpuszczone w naturalnych olejkach roślinnych. Odpowiednio dobrane i zastosowane olejki eteryczne wywierają korzystny wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne. Celem masażu aromaterapeutycznego jest wprowadzenie do organizmu przez skórę leczniczych substancji zawartych w olejkach oraz poprawa krążenia krwi.

Masaż ajurwedyjski
Masaż ajurwedyjski - starohinduski sposób na zachowanie zdrowia i urody, źródło pełnego relaksu. Stanowi jeden z elementów holistycznego systemu medycyny naturalnej z przed 5 tysięcy lat. Istota masażu Ajurwedyjskiego wiąże się z ruchem energii w ciele. Jest to subtelne połączenie masażu klasycznego i akupresury. Celem jest przywrócenie równowagi energii życiowej zwanej prana, krążącej po ciele w nadis. Nadis, to niewidzialne dla ludzkiego oka kanały rozprowadzające energię do wszystkich narządów i obszarów ciała. Przywrócenie harmonijnego przepływu energii poprzez stymulację punktów akupresurowych (marmas) stanowi wyraz fizycznego, psychicznego i duchowego zdrowia. Do masażu używane są oleje, masaż wspomagany jest muzykoterapią i aromaterapią.

Korzyści zabiegu ajurwedyjskiego:

Przywraca harmonijny przepływ energii w cieleZapewnia głęboki relaks, eliminuje stresy i negatywne emocjeWspomaga ciało w dążeniu do odtworzenia utraconej równowagi wewnętrznejDziała energetyzująco i regenerująco, przyśpiesza usuwanie toksyn z organizmuStanowi element terapii odmładzających, zapewniając zdrowy wygląd i jędrność ciałaZwiększa sprawność umysłową i wydolność fizycznąReguluje działanie wszystkich narządów wewnętrznych, usuwa wiele dolegliwościAktywizuje system odpornościowy oraz wpływa na ogólną poprawę samopoczucia

Masaż z elementami ajurwedy 60 min

Masaż twarzy
Masaż twarzy - Masaż działa pobudzająco na układ krążenia, co przyczynia się do lepszego odżywienia i dotlenienia skóry i mięśni, a co za tym idzie do poprawienia jakości skóry. Staje się ona bardziej elastyczna. Masaż pełni również rolę delikatnego peelingu ponieważ złuszcza warstwę rogową naskórka.

Masaż tajski stóp
Tradycyjny tajski masaż stóp oparty na zasadach akupresury i refleksologii, czyli technik głęboko stymulujących całe ciało. Jest to intensywny masaż uciskowy punktów reflektorycznych na stopach wraz z masażem palców, kostek z elementami rozciągania. Refleksologia pomaga w zlikwidowaniu stresu, poprawia krążenie krwi i przepływ impulsów nerwowych, przywraca naturalną równowagę niewydolnym i przepracowanym gruczołom, pomaga w uruchomieniu naturalnych systemów obronnych organizmu. Nadzwyczaj dobroczynny dla osób ze stojącym trybem życia, z nadwaga, noszących ciasne obuwie i na wysokim obca sie.Usuwa zmęczenie, stymuluje i wpływa rewitalizująco na cały organizm. Stosowany systematycznie pozwala odreagować codzienne stresy. Działanie: wspomaga oczyszczanie organizmu z toksyn, dobroczynnie wpływa na procesy trawienne, poprawia krążenie krwi, zapewnia zdrowy sen, usuwa uczucie zmęczonych „ciężkich nóg”, redukuje opuchliznę i ból, zapobiega drętwieniu nóg

Masaż tajski stóp 30min

Drenaż limfatyczny twarzy
Drenaż limfatyczny twarzy – precyzyjna forma masażu manualnego w obrębie twarzy. Jego celem jest wspomaganie przenikania limfy do naczyń. Najczęściej stosowany do odblokowania zastoju limfy w górnej i środkowej części twarzy, okolicy oczodołów oraz fałdów nosowo wargowych. Zadaniem tego masażu jest likwidacja obrzęków, stanów zapalnych , usunięcie z organizmu toksyn. Masaż odpręża i relaksuje, co jest jego dodatkowym walorem terapeutycznym.

Masaż antycellulitowy
Masaż antycelulitowy + sonoforeza – masaż ultradźwiękowy (mikromasaż tkanek) – jest to zabieg wykonywany przy użyciu aparatu do ultradźwięków z użyciem żelu, połączonego z masażem antycelulitowym. Charakteryzuje się on dużą intensywnością z przewagą ruchów rozcierania, ugniatania, rolowania, dając efekt rozbicia komórek tłuszczowych, pobudzenia obiegu płynów limfatycznych. Ujędrnia i napina skórę oraz zmniejsza i likwiduje pomarańczową skórkę, stanowi skuteczne uzupełnienie kuracji odchudzających.

Masaż antycellulitowy + sonoforeza (nóg) 30 min

Masaż lodem
Masaż lodem (Ice massage therapy) od dawna był stosowany jako najszybsza i najskuteczniejsza metoda stosowana od razu po urazie w celach przeciwobrzękowych i przeciwbólowych. Masaż ten wykorzystuje energie cieplną i mechaniczną. Działanie mechaniczne polegające na drażnieniu kawałkami lodu, receptorów nerwowych, daje na drodze odruchowej rozluźnienie mięsni. W wyniku masażu lodem występuje zmniejszenie lub zniesienie bólu, obniżenie napięcia mięśni. Masaż lodem zaliczany jest do zabiegów miejscowych, polega na połączeniu techniki masażu i stymulacji zimnem. Poprawia jakość skóry dzięki przyspieszaniu zachodzących w niej procesów przemiany materii. Skóra staje się lepiej odżywiona, dotleniona oraz oczyszczona z zalęgających w niej toksyn. Szybciej zachodzą w niej procesy złuszczania i prawidłowej odbudowy naskórka. Dzięki przyspieszeniu metabolizmu zimnem i masażem, zabieg jest również doskonałą kuracją antycellulitową.

Masaż lodem (krioterapia) stóp, łydek, ud lub pośladków 20 min

Masaż gorącymi kamieniami
Masaż gorącymi kamieniami ma działanie relaksacyjne, witalizujące i lecznicze na cały organizm, doskonale likwiduje wszelkie spięcia i bóle mięśni, zwłaszcza po długim wysiłku fizycznym. Technika ta wywodzi się z Dalekiego Wschodu i była stosowana już w starożytności.

Połączenie ciepłych kamieni bazaltowych z odpowiednimi technikami masażu relaksacyjnego, masażu limfatycznego i akupresury jest zbawienne dla zmęczonego, zestresowanego ciała i umysłu współczesnego człowieka, relaksując i regenerując całe ciało i umysł. Zastosowanie wyjątkowego ciepła kamieni poprawia krążenie i metabolizm, oczyszcza organizm z toksyn.

Masaż stanowiąc element energizujący dla każdego rodzaju skóry, ułatwia jej oddychanie, pomaga w walce z cellulitem, łączy w sobie oddziaływania termoterapii i aromaterapii.

Cele masażu:

- ogólne rozluźnienie
- duże przekrwienie miejscowe i ogólne
- podniesienie podstawowej przemiany materii
- ogólne oczyszczenie organizmu
- zwiększenie procesów wymiany tkankowej
- podniesienie progu odczuwania bólu

Przeciwwskazania m.in.:

ciąża,
nieustabilizowane choroby serca.
żylaki,
pękające,
naczynka,
nadciśnienie

Akupresura stóp
Akupresura jest to tradycyjna metoda leczenia wywodząca się z chińskiej medycyny naturalnej, stosowana poza oficjalną medycyną. Metoda ta znana była w Chinach już kilka tysięcy lat temu. Polega ona na dotykaniu, głaskaniu, uciskaniu lub opukiwaniu określonych miejsc na ciele człowieka. Dotknięcia odblokowują przepływ energii Yin i Yang i prowadzą do ich zrównoważenia. Według medycyny chińskiej brak tej równowagi jest przyczyną większości chorób somatycznych.