PIELEGNACJA DŁONI I STÓP

MANICURE JAPOŃSKI
Nazwa manicure japoński nie jest przypadkowa. Faktycznie bowiem korzenie zabiegu wywodzą się z kraju kwitnącej wiśni. Już 400 lat temu japońskie arystokratki odkryły manicure, który sprawiał, że ich paznokcie były nie zdrowe i mocne, ale również wyjątkowo błyszczące. Zabieg wzmacniał naturalną płytkę paznokcia, uszczelniał ją i zasilał w składniki mineralne. Dziś zabieg jest już dostępny w Polsce, a co więcej staje się on coraz bardziej popularny.

Japoński manicure zalecany jest szczególnie osobom, których paznokcie są łamliwe, kruche, rozdwajające się lub mają porowatą strukturę. Do tego typu manicure używa się preparatów, które zawierają witaminy A+E, keratynę, pyłek pszczeli i krzemionkę z morza japońskiego.

Zabieg polega na wpolerowaniu odżywczej pasty w płytkę paznokcia glinki z morza japońskiego. Zabezpiecza się ją wcierając puder, którego zadaniem jest uniemożliwienie spłukania składników (minerałów i mikroelementów) zawartych w paście. Dodatkowym efektem tego zabiegu jest wysoki naturalny połysk, który utrzymuje się na płytce paznokcia około 1,5 tygodnia.

MANICURE HYBRYDOWY
Manicure hybrydowy jest jednym z najnowszych trendów w stylizacji paznokci. Skierowany przede wszystkim do kobiet nie przepadających za paznokciami żelowymi, akrylowymi, a chcącymi posiadać piękne i trwałe paznokcie.

Daje naturalny efekt, jak przy manicure klasycznym, ale oprócz tego paznokcie są utwardzone, ładnie wyglądają i mają piękny połysk. Lakier hybrydowy nie schodzi jak zwykły lakier podczas np. pomywania naczyń, czy wykonywania innych prac domowych. Lakier hybrydowy nie odpryskuje przy wykonywaniu prac biurowych, czy pisaniu na klawiaturze. W ten sposób Panie mogą mieć zawsze piękne, zadbane paznokcie.

Manicure ten nie różni się schematem od podstawowego manicure z pomalowaniem paznokci lakierem. Lakier zastąpiony został emalią hybrydową, którą utwardza się światłem UV. Po utwardzeniu paznokcie stają się twarde, mocne, a co najważniejsze wyglądają naturalnie. Wśród kolejnych zalet manicure hybrydowego można wymienić długotrwały efekt utrzymujący się ok. 2 tygodnie (czasami nawet do 3 tygodni) oraz mniej inwazyjną metodę ściągania.

PARAFINA NA DŁONIE
W kosmetyce zabiegi parafinowe służą polepszeniu wyglądu skóry. Nałożona na skórę dłoni parafina pokrywa dokładnie jej powierzchnie. Pod maseczką temperatura podnosi się o 1-2 stopnie, co powoduje pobudzenie gruczołów potowych. Ciepło i wilgoć nie wydostaje się na zewnątrz – powstaje tzw. efekt okluzyjny. Zabiegi parafinowe potrafią czynić cuda. Parafina nałożona na dłonie z wykorzystaniem ampułki lub produktu pielęgnującego sprawia ze znikają drobne zmarszczki, przebarwienia a skóra jest idealnie nawilżona i gładka w dotyku.

Zabieg ten cieszy się popularnością w okresie jesienno zimowym gdzie nasza skóra cierpi najbardziej z powodu niskich temperatur na dworze. Dłonie są wtedy szczególnie narażone na wyjątkowe niebezpieczeństwo, ponieważ ich cienka skóra zawiera bardzo niewielką warstwę tkanki tłuszczowej. Niska temperatura powoduje ze produkcja potu jest ograniczona, również mniej łoju dociera na powierzchnię skóry. Staje się ona sucha, szorstka jej naskórek może się złuszczać.

Polecana dla osób których cera na dłoniach jest sucha, szorstka, osób które często muszą kremować dłonie, dla osób z zwyrodnieniami nadgarstka, dla osób z łuszczycą oraz atopowym zapaleniem skóry.

Zabieg parafinowy sprawi, że dłonie będą dobrze nawilżone, natłuszczone, zmniejszy się uczucie suchości, dyskomfortu, ale także okluzja jak i wytwarzane ciepło sprawią ulgę przy stanach zwyrodnieniowych, bólowych, dodatkowo pielęgnując dłonie.

MANICURE BIOLOGICZNY
Podczas wykonywania zabiegu manicure biologiczny nie używa się narzędzi metalowych (pilników, cążek, podważaczy). Do pracy wykorzystuje się pilniki papierowe / szklane, patyczki z drzewa pomarańczowego oraz żele i płyny zmiękczające naskórek. Skórki w zabiegu nie są usuwane cążkami, a odsuwane i usuwane specjalnym płynem removerem, który dodatkowo spowalnia wzrost skórek. Po zabiegu manicure biologicznym tak jak w wypadku manicure klasycznego można malować płytkę paznokciową.

Przeciwwskazania do zabiegu manicure:

- Grzybica
- Drożdżyca
- stany ropne
- stany infekcyjne
- stany alergiczne

PARAFINA NA STOPY
Parafina zawiera naturalne substancje natłuszczające. Po nałożeniu parafiny na skórę tworzy ona warstwę, która zatrzymuje wilgoć w naskórku przyczyniając sie do intensywnego i długotrwałego nawilżenia. Parafina długo utrzymuje ciepło i powoli przekazuje je ciału. Okład z parafiny powoduje otwarcie porów skóry i stymuluje krążenie krwi, a w efekcie poprawia wchłanianie substancji aktywnych zawartych w preparatach pielęgnacyjnych. Po zabiegu "parafinowym" skóra staje się miękka i elastyczna.

Cele zabiegu:

- wygładzenie i zmiękczenie naskórka
- poprawienie elastyczność i jędrność skóry
- opóźnienie procesów starzenia i regeneracja skóry
- poprawienie stanu paznokci
- rozgrzanie i usunięcie zmęczenia

PEDICURE BIOLOGICZNY
Pedicure biologiczny polega na pielęgnacji paznokci metodami nieinwazyjnymi. Nie używa się tu żadnych narzędzi metalowych (pilników, cążek, podważaczy itp.), a korzysta z papierowych pilników, patyczków drewnianych (np. z drzewa ) oraz płyny do zmiękczania naskórka. Wykonanie pedicure biologicznego nie różni się zasadniczo od normalnego pedicure. Kolejność zabiegu jest taka sama, przy czym nie wycina się skórek cążkami, a jedynie odsuwa za pomocą łopatki. Pedicure wykonywany jest za pomocą frezarki.

PEDICURE LECZNICZY
Pedicure leczniczy zabieg obejmujący czynności wykonywane przy pedicure kosmetycznym rozszerzony o zabieg usunięcia modzeli, nagniotków oraz wrastających paznokci specjalnym sprzętem podologicznym.

Zakładanie klamry na wrastające paznokcie

Klamry do korekcji wrastających paznokci znane są od ponad 60 lat. Oddziaływują na chore paznokcie poprzez spłaszczenie płytki paznokciowej lub zmianę toru wzrostu paznokcia. Odpowiednio przygotowane klamry w kilku rozmiarach dopasowuje się do kształtu paznokcia.

Zabieg zakładania klamry na wrastające paznokcie jest bezbolesny, a dzięki punktowemu nałożeniu i indywidualnej regulacji siły napięcia klamry prowadzi z reguły do natychmiastowego złagodzenia bólu.

Klamry na wrastające paznokcie można stosować już u dzieci powyżej 8 roku życia. U dzieci młodszych stosujemy tamponadę, która w przypadku delikatnych płytek i systematycznym stosowaniu przynosi bardzo dobre efekty.

Klamry zalecane są w przypadku stwierdzenia wrastania paznokcia na skutek deformacji płytki paznokciowej. Klamry korygujące przynoszą natychmiastową ulgę. Długotrwałe ich stosowanie powoduje spłaszczenie płytki paznokciowej, a tym samym likwiduje dolegliwości i zapobiega ponownemu wrastaniu.

PEDICURE KWASOWY
Pedicure kwasami to pedicure wykonany za pomocą kwasów kosmetycznych. Kwasy te zmiękczają twardy, zrogowaciały naskórek stóp, szczególnie naskórek pięt skłonnych do pękania. Pedicure kwasami to innowacyjny, wieloetapowy zabieg którego wykonanie nie wymaga moczenia stóp, frezarki. Zabieg wykonany kwasami ma właściwości nie tylko upiększające, ale także lecznicze. Po zabiegu skóra pięt staje się gładka i miękka w dotyku. Pedicure kwasami zabieg komfortowy, szybki i przyjemny - jest wykonywany w 20 - 30 minut. Pedicure kwasami jest najbezpieczniejszym zabiegiem dla osób chorych na cukrzycę.